Haber

Kendisini eleştiren doktorun bilgilerini yayınlayan bakan istifa etti

Polonya’da sağlık bakanının kendisini eleştiren doktora “tepkisi” istifayı getirdi.

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, bir doktorun kendisine yönelik eleştirisi sonrası bilgilerini sosyal medyada paylaşan Sağlık Bakanı Adam Niedzielski’nin istifasını kabul ettiğini açıkladı.

Morawiecki düzenlediği basın toplantısında, iktidar partisinden bir doktor olan Katarzyna Sojka’nın yeni Sağlık Bakanı olarak atanacağını söyledi.

Niedzielski’nin istifasını kabul ettiğini belirten Morawiecki, seçim döneminde kullanılan her söz ve mimiklere son derece dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

TVN, 2 Ağustos’ta yürürlüğe giren yeni reçete yönetmeliği nedeniyle Poznan kentinde hastaların ağrı kesici kullanamadığını gösteren görüntüler yayınladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Doktor Piotr Pisula, söz konusu yönetmelik gereği hastalara gerekli ilaçları reçete edemediğini söyledi. Bakan Niedzielski daha sonra Pisula’nın kişisel bilgilerini sosyal medya hesabında yayınladı.

Doktor Pisula, 7 Ağustos’ta yasal bir bildiri yayınlayarak kendisinden özür dilemesini ve Bakan Niedzielski’nin Poznan’daki bir huzurevine 100.000 zloti (22.580 avro) bağışta bulunmasını talep etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu