Yaşam

Ramazan Kılıç’tan “Tarihte Başlamamış Olaylar” dünya festivallerinde

Ramazan Kılıç’ın yazıp yönettiği “Tarihte Olmayan Olaylar”, Kuzey Amerika prömiyerini Kuzey Amerika’nın önde gelen festivallerinden Aspen Shortsfest’te yapacak. Bu yıl 32.si 10-16 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan festivalin yarışmalı bölümünde gösterilecek olan, Oscar ve BAFTA sertifikalarıyla da değerli olan “Tarihte Beklenmedik Olaylar”, Türkiye’den yarışmaya seçilen tek sinema oldu.

Geçtiğimiz ay dünya prömiyerini yapan 45. Clermont-Ferrand Kısa Film Festivali’nden ödülle dönen film, Doğu Anadolu’da bir köyde annesi ve dilsiz büyükannesiyle yaşayan 10 yaşındaki Şêvin’i konu alıyor. Filmin başrollerinde Elanur Kılıç, Reyhan Kılıç, Şükran Aktı ve Muhammed Ali Kılıç yer alıyor. Yapımcılığını Ramazan Kılıç ve Ekin Koç’un üstlendiği filmin görüntü yönetmenliğini Sebastian Weber, kurgusunu Abdullah Enes Ünal üstlendi.

Nisan ayında 20. IndieLisboa Sinema Festivali’nde Portekiz prömiyerini de yapacak olan sinema, Haziran ayında Fransa’da Jeunesse tout Court Kısa Film Festivali’nde yarışacak. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu