Haber

BİDEV, Şanlıurfa’da bir okulun basketbol sahasını yeniledi

Şanlıurfa’nın merkez Eyyübiye ilçesinde bulunan Zeliha-Ramazan Alpan Ortaokulu’nun yenilenen basketbol sahası Basketbolu Güçlendirme ve Eğitim Vakfı (BİDEV) tarafından hizmete açıldı.

Sahanın açılış töreninde konuşan BİDEV Yönetim Kurulu Üyesi Arif Aytekin, Şanlıurfa’daki ilk projelerinin açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, zorluklara rağmen basketbolla ortaokul yıllarında tanıştığını söyledi.

Basketbolun kendisine çok şey kattığını dile getiren Aytekin, “Ben neden BİDEV yönetim kurulu üyesiyim, bugün profesyonel hayatta bu pozisyondaysam basketbolun bana inanılmaz bir katma maliyeti var. , güzelliği ve düzgün insan olmayı öğretti.İşte bu yüzden bu projeyi gerçekleştirdik.İsminden de anlayabileceğiniz gibi BİDEV kuruluş ve eğitim odaklıdır.Asıl amacımız önce pekiştirme yani dayanışma yani dayanışma sonra eğitimdir.Özellikle Siz çocukların eğitimi.” söz konusu.

Aytekin, yenilenen sahanın hayırlı olmasını diledi.

BİDEV Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi ve eski milli basketbolcu Sinan Güler, spordan ayrıldığında verdiği sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

BİDEV’in yenilediği basketbol sahası ile kentten daha birçok sporcunun Türk basketboluna katkı sağlayacağını ifade eden Güler, “Basketbol saha içinde oynandığında, rekabet saha içinde yaşandığında süper bir spor. herkes.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, yenileme çalışmalarından dolayı BİDEV’e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yenilenen basketbol sahasının açılışı yapılırken, çocukların eski milli takım oyuncusu Güler basket attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu